گناه علی دایی، ایرانی بودن

مه 27, 2008

خیلی دوست داشتم در مورد این اتفاق های اخیری که در مورد فوتبال و … افتاد حرفی نزنم اما یه چیزی اگه هر روز جلو چشت باشه ناچار تو هم جو زده می شی و مجبوری در موردش نظر بدی.لاقل من که این طوریم.یه چیزی هم بگم همه عالم و آدم می دونن من از علی دائی هیچ وقت خوشم نیومده. به خیلی از رفتار هاش هم معترضم همیشه هم تو خونمون سر این مسئله دعواس (چون شوور به شدت طرفدار علی دائیه). و قطبی رو هم به همون دیلیلی که خیلی ها دوسش دارن،دوست می دارم و واقعن خوشحالم که چنین آدمی پیدا شده که داره کمی اخلاق رو به مردم و ورزشکار ها یاد میده.

قطبی یه آدمی بوده که مدت ها ایران نبوده.هیچ وقت در جو مزخرف و خالزنکی مطبوعات ورزشی و تلویزیون ایران قرار نگرفته.(این جو مزخرف که میگم رو شما هم می تونید تجربه کنیدولازم هم نیست به امریکا و اروپا برید تا ببینید بعضی از ما ایرانی ها چقدر اخلاق های بد داریم.فقط کافیه یه مدت تو اجتماع حضور نداشته باشید ).حالا با یه اخلاق خوب وارد این اجتماع شده یه تیم رو قهرمان کرده و به همه نشون داده اخلاق و قهرمانی هیچ منافاتی با هم ندارن.

اما کسی چه می دونه که اگر همین قطبی تو ایران بود آیا باز هم به همین جنتلمنی می موند؟ایا اگر مثل علی دائی از اول فوتبال بازی کردنش مورد حسادت اطرافیانش قرار میگرفت اصلن می تونست تحمل کنه؟اگه خصوصی ترین اتفاق زندگیش زرتی تو اینترنت و میدون انقلاب پخش میشد باز هم الان اعصاب راحتی داشت؟یا اگر به خاطر عرضه پول در اوردن مورد آماج تهمت های مردم قرار می گرفت که فلانی از شهرتش تونست پولدار بشه و ال و بل باز هم به این با اخلاقی می موند؟

باز هم می گم رفتار علی دائی قابل توجیه نیست اما قابل درک هست!!شاید اگر هر کدومم ما جای علی دائی بودیم صد بد تر با مردم بر خورد می کردیم.ما آدم هایی هستیم که بلکل خودمونو مبرا از همه چیز می کنیم بعد شروع می کنیم به کوبیدن یکی و بالا بردن یکی دیگه.خیلی هم زود همه چیز یادمون میره.مثلن یادمون میره که اولین فوتبالیستی که تو لیگ برتر آلمان(بوندس لیگا) از ایران رفت همین علی دائی بود.همینی که شبکه 3 بی خود ترین بازی های بایر مونیخ و آرمینیا بیلفیلد رو فقط به خاطر علی دائی پخش می کرد و کلی پز می داد که بازیکن تیم ملی ایران در باشگا های آلمان و ….همین علی دائی که تو جام ملت های آسیا این همه پاس گل داد و گل زد برای ایران.همین آدمی که شد یه الگو برای بقیه فوتبالیست ها و ورزشکارای ایران که آدم اگه ایرانی هم باشه و تو ایران هم زندگی کنه باز هم باعث می تونه مطرح باشه.یا مثلن نمی خوایم قبول کنیم علی دائی برای اردبیلی ها ورزشگاه ساخته ما فقط دوست داریم بنز و خونه شو ببینیم .

اگر به هر دلیلی الان علی دائی سر مربی تیم ملی شده عوض حمایت و روحیه دادن همش منتظر شکست خوردن تیم ملی هستیم.من خودم خیلی دوست داشتم قطبی سر مربی می شد و مطمئنن خیلی لجم گرفت از اینکه ییهو علی دائی پاشد رفت سر مربیگری رو به عهده گرفت اما اگه واقعن خود فوتبال براموم مهمه چرا این قضیه رو تموم نمی کنیم و باز هم چسبیدیم به حواشی که آی چرا علی دائی این طوری کرد چرا این طوری کرد.ما اگر خودمون از خودمون حمایت نکنیم مثلن می خوایم مردم کشور های دیگه ازمون حمایت کنن؟شکست های چرند تیم ملی به نظر من خیلی طبیعیه.هر کسی تحت این فشار و جو منفی باشه نتیجه بهتر از این نمی تونه بگیره.حالا باید بگیم گور پدر تیم ملی فقط علی دائی این وسط ضایع بشه تا ما دلمون خنک شه.واقعن بهتر نبود به جای اینکه ادای کسی رو در بیاریم و مسخره اش کنیم به ایرادات فنی تیمش می پرداختیم؟

به این موضوع هم دقت کنید.ما وقتی کسی کاره خوبی انجام میده انونقدر می بریمش بالا که تحمل دیدن هیچ خطایی رو ازش نداریم بعد که طرف اشتباه کرد به خاطر اینکه اشتباه خودمونو جبران کنیم باز طرف رو می بریمش زیر خاک.یعنی رسمن می شوریمش و پهنش می کنیم.بعدشم میگیم آخیش حقش بود.مگه همین مهران مدیری نبود که این همه طرفدار داشت و همه واسش خود کشی می کردن حالا بعد از اون شب شیشه ای فحشه که نثار این بشر می کنن.خوب واقعن یه پیشنهاد دارم.بیایم اصلن اینقدر یکی رو این همه خدا  نکنیم که بعد بخوایم اینقدر خوار و ذلیلش کنیم.اینم بفهمیم که همه آدم ها خطا می کنن و شاید روزی هم این بلا هایی که سر بقیه میاریم سر خودمون یا اطرافیانمون هم بیاد.

پ.ن:شاید این حرف ها به خودم بود بیشتر.خودم که خیلی وقت ها برای خنده ادای کسی رو در میارم یا تهمت های بیهوده ای که به کسی زده میشه رو به بقیه می گم تا کیف کنیم.شاید واقعن این متن یک اعتراف نامه بود بیشتر.

با تشکر از فواد به خاطر کمک در تهیه این متن

Advertisements

51 Responses to “گناه علی دایی، ایرانی بودن”

 1. raoros Says:

  سه ثانیه طول کشید تا خوندم پستت رو :D
  اسمایلی عدم علاقه به فوتبال :D
  اسمایلی زهرا المورو رائوروس

 2. maryamss Says:

  اشکال نداره زهرا جان.همین سه ثانیه هم کلیه.اسمایلی اعتماد به نفس دادن

 3. sara Says:

  خوب میدونی دقیقا مشکل همین جاست که علی دایی انتخاب شد ولی هیچ کس ازش طرفداری نکرد.. همه اعتراض کردند همه منتظر شکستش بودن هیچ کس نگفت موفق میشه… وقتی که در انتظار چیزی باشی همون اتفاق می افته.. در مورد آقای قطبی هم موافقم فرهنگش با فرهنگش ما که توی ایران هستیم فرق داره و این مسئله باعث رشد و پیشرفتش شده..

 4. زهرا Says:

  در مورد علی دایی نظری ندارم
  ولی خوب قطبی رو خوب اومدی
  اسمایلی کامنت مرتبط با پست:))

 5. شبستان Says:

  همراه با شما اتفاقات اخیر به وجود آمده برای علی دایی رو محکوم میکنم.

  در کل اهل فوتبال نیستم. خوشمم نمیاد.

 6. persianeyes Says:

  آقا من از دوران دايناسور ها از علي دايي خوشم نميومد، فقطم يه خوبي داره اونم اينكه به اصطلاح عرق مليش خيلي بالاست، همين.

 7. فؤاد Says:

  خود من اوایل هیچ علاقه‌ای به دایی نداشتم یعنی بدم نمیومد اما ازش دفاع هم نمی کردم اما موج ایرانی‌بازی مردم ما باعث شد به عنوان یک مدافع سرسخت سر هر موضوعی از علی دایی دفاع کنم هر چند به نظر من اگر همه‌ی هفتاد میلیون ایران هم مخالف دایی باشند دایی خودش یه تنه می تونه گلیم خودش رو از آب بکشه بیرون، کاری که با همه‌ی احترامم برای افشین قطبی بزرگ، بعید می تونم اون بتونه انجامش بده.
  یه چیز دیگه که من رو از جامعه‌ی ایران منزجر می کنه همین فرهنگ‌دوستی بیخودشونه. در اینکه قطبی انسان شریفیه شکی نیست اما لج آدم از مردم وقتی در میاد که می‌بینه کلی انسان فرهنگی توی این جامعه وجود دارند که برای هیچ کس مهم نیستند. مردم فرهنگ‌دوستی که اعدام رو انسانی می دونند. تخریب شخصیت رو انسانی می دونند و هزارن بی‌فرهنگی دیگر. کاش مردم از قطبی به جای طرفداری کردن یاد می‌گرفتند، کاش.

 8. amin Says:

  با سارا موافقم :)

 9. فرزاد Says:

  علی دایی هرچی باشه بهترین بازیکن تاریخ ایرانه و جزء تاریخ ماست. ولی خیلی زود عصبانی میشه و عکس العمل نشون می ده. مطمئنا باهاش درست تا نمی کنن. خود من خیلی وقتا تو محیط کارم با این رفتارای مزخرف روبرو میشم و عکس العمل هم نشون می دم. واسه ما که زیر ذره بین نیستیم مهم نیست. ولی امثال علی دایی هر حرکتشون مونیتور میشه و خیلی هم دشمن دارن که منتظر سقوطشون هستن یا اینکه دنبال فرصتی برای خالی کردن زیر پای اونا. مطمئنم علی دایی از نظر فنی میتونه تیم رو موفق کنه. ولی حاشیه های دور و برش خیلی زیاده. البته بدم هم نمیاد دایی شلوغ کنه و پته اونا رو بریزه رو آب.

 10. pazh Says:

  میدونی مشکل اصلی کجاست؟
  اینجاست که همه اعتقاد دارن زمانی که قطبی هست و میتونه مربی تیم ملی باشه با کلی

 11. pazh Says:

  نمیدونم چطوری شد که یهویی اون قبلیه پست شد نیمه کاره!
  میگفتم…
  با کلی تجربه ی بین المللی و کار با مربیهای بزرگ. پس علی دایی با تمام موفقیتها و تواناییهاش، باز یه چیزی کم داره در قیاس با قطبی. این که دایی با لابی گری و قدرتهای پشت پرده ای که داره، تونسته پستی رو به دست بیاره که انتخاب بهتری براش وجودداره، حسابی مردم رو جوشی کرده و همینه که از هر فرصتی برای… استفاده میکنن.

 12. ashkan Says:

  به نظر من دايي نمونه ي كامل يه فرد موفق هستش،فكر نكنم مرحله اي از پله هاي طرقي باشه كه طي نكشيده باشه،اما من هم به لابي بازي هاش موفق نيستم


 13. والله من که نمی تونم بگم اگه جای علی دایی بودم چنین رفتاری داشتم یا نه. نه به این دلیل که خودم رو نمی تونم جای یه آدم پیشترها موفق تصور کنم بلکه به این علت که اخلاقم جوریه که نمی تونم اصولا شبیه اون باشم به همین خاطر هم از اون و رفتارش خوشم نمی یاد. اگه لازمه ی موفق شدن اینجوری بودنه من ترجیح می دم هیچ وقت موفق نشم.

 14. گجمو2 Says:

  شاید اگر هر کدومم ما جای علی دائی بودیم صد بد تر با مردم بر خورد می کردیم
  موافقم.

 15. mohsen Says:

  با همه این حرفها از علی دایی خوشم نمیاد. ولی موفقیت تیم ملی آرزوی ماست :)


 16. سلام مریم جون
  خوبین خانومی؟
  زیاد اهل فوتبال نیستم !!!!
  نمیدونی چه ذوقی کردم وقتی تو فرند فید دیدمتون

 17. دانیال Says:

  1- اینکه اگه فلانی ایران بود فلان میشد بهمان میشد رو بهش میگن حرف می منطق … یعنی همه اونایی که تو ایران بزرگ شدن باید مثل دایی بی ادب و بی شخصیت باشن؟ پس چرا فرهاد جلالی اینطور نیست؟ یا ذوالفقار نسب؟ که از مودب ترین مربیان ایرانی هستن.
  2- کی از شهرتش پولدار بدون اینکه از روابط دیگه استفاده کنه پولدار میشه؟ کی با دست خالی تو این مملکت نخبه کش میتونه موفق بشه؟ تو عصر اینترنت کمتر کسیه که از روابط پشت پرده آقای دایی با بزرگان خبر نداشته باشه…روابط با کله گنده های سپاه و خرید و فروش های آنچنانی . یکی از سیاست های جمهوری اسلامی استفاده از چهره های مردمی و مشهوره. اونها رو به خودشون نزدیک می کنن تا حمایت مردم رو داشته باشن. یکیش رضازاده یکیش دایی…چرا تختی این کارو نکرد؟؟؟چرا خودش رو به سلطنت نزدیک نکرد و تا قرن ها تو دل مردم موند؟به هر حال بین آدمها باید فرق هم باشه

 18. برابر Says:

  رفتار علی دائی قابل توجیه نیست اما قابل درک هست.
  رفتار هيتلر قابل توجیه نیست اما قابل درک هست.
  رفتار خفاش شب قابل توجیه نیست اما قابل درک هست.
  رفتار مهران مديری قابل توجیه نیست اما قابل درک هست.
  رفتارهاي بد و غلط و اشتباه قابل توجیه نیستن اما قابل درک هستن.

  كاملا درسته.

  اما اين همه ي مسئله نيست
  وقتي شما با يك شخصيت كه مسئوليتي در مقابل جامعه داره طرف ميشيد، ديگه نه تنها درك كردن اون آدم مطرح نيست، بلكه اصولا لازم نيست.
  چون اون يك مسئوليتي داره نسبت به جامعه، در نتيجه بايد بش سخت گرفته بشه، تا جلوي فساد گرفته بشه

  تازه اينا توو يه شرايط ايده آله
  كه مثلن اون آدم لايق باشه و از طريق درستي اون مسئوليت بش داده شده باشه
  كه در اين مورد يعني علي دائي و حتي فوتبال و كلا مسائل مملكتي ما نه تنها ايده آل يا نزديك به اون نيست، بلكه چيزي در نزديكي هاي فاجعه است.

  در ضمن تا جائي كه من يادم مياد در زمان بازي كردن دائي هم بازيكناي بهتر از دائي بودن و به اون شكل نبود كه مثلا ايشون يك نابغه بوده باشن و بقيه بشون حسادت كنن
  بلكه در مورد خاص ايشون تا حدي ماجرا برعكس هم بوده و ما از نفوذ ايشون و توجه ئي كه به ايشون ميشد و هنوز هم ميشه مطلع هستيم. (سالهاي آخر بازي ايشون و همينطور جام جهاني اخير رو فراموش نكنيم، چون تاريخ براي جوامعي كه اونو فراموش ميكنن تكرار ميشه)
  راستي ورزشگاه ساختن براي يك ورزشكار
  مثل سلموني باز كردن براي يك آرايشگر هست
  بهتر اين پرسيده بشه كه آب و هواي اردبيل چه شباهتي با آب و هواي كشوري داره كه بازي آينده ي تيم ملي قرار اونجا برگزار بشه، كه اردوي تيم به اردبيل خوش آب و هوا ميره.

  از اين ها گذشته ملتي كه به تحميل شدن خيلي از مسائل نميتونه اعتراض كنه، اون وقت شما ميخواين به يه مسئله ي ساده تر مثل تحميل يه مربي نالايق به تيم مليش هم اعتراض نكنه
  اين رفتارهاي مردم نه تنها قابل درك هست، بلكه از بعضي ابعاد كاملا توجيه پذير هم هست.

  در مورد شناختن آقاي مديري هم احتياجي به مصاحبه ي ايشون نبود….. كم نبودن كساني كه خيلي قبل تر ها ايشون رو شناختن، اما خب، حرفهاي منطقيشون باعث ميشد متهم به حسادت بشن (در اين مورد ميتونين سري به وبلاگ توكا نيستاني بزنيد)

  شرمنده كه كامنتم خيلي طولاني شد

 19. دانیال Says:

  3- دایی بازیکن بزرگی بود اما این دلیل نمیشه آدم هر کار دوست داره بکنه هر جور دوست داره برخورد کنه که چی؟ آدم بزرگیه!!!! بزرگی به تعداد گل زده هست مگه؟؟
  4- ماجرای سرمربی تیم ملی شدن دایی که دیگه … همه می دونن… ایشون با خدا لابی فرمودن…چاپلوسی بالاتر از این … کی تا حالا با یه دوره مربی شدن به مربیگری تیم ملی رسیده؟؟؟جاه طلبی و قدرت طلبی بعضی ها تمومی نداره
  5- پروین راست گفت بود که … دایی محبوب نیست فقط مشهوره

 20. maryamss Says:

  @دانیال: مثل اینکه شما درست متن رو نخوندید.در مورد شماره یکتون این حرفیه که دقیقن طرفدار های قطبی میزنن.یعنی میگن چون فلانی خارج بوده متشخصه.من هم با توجه به همون حرف اینجا دلیل اوردم.پس بهتره اول برید به اون ها بگید.2.یادم نمیاد جایی از جمهوری اسلامی و … حرف زده باشم.من فقط حرفم این بود که علی دائی فقط از فوتبال وشهرتش توی فوتبال اینقدر نمی تونست پولدار بشه.خیلی هم عادی به نظر میاد.این منطقه اشتباهیه که چون طرف پولداره یعنی طرفدار و تایید کننده کار های اشتباه دولت و نظامه.هر چیزی رو باید در جای خودش سنجید.3.من هم نمیگم آدم هر کاری دوست داره بکنه.من میگم همه ادم ها اشتباه می کنن.شاید ما هم بودیم چنین اشتباهی رو می کردیم.البته علی دائی در چنین موقعیتی باید خیلی بیشتر مواظب رفتارش باشه اما خدائیش ما هم که جای اون نیستیم.4.ماجرای سرمربی شدن رو من هم می دونم.اما حالا به هر دلیلی این اتفاق افتاده و لاقل ما که عقلمون میرسه که حواشی فوتبال همیشه آفت اون به حساب میومده نباید بیشتر به این مسائل دامن بزنیم.به هر حال خیلی ممنون از وقتی که گذاشتید.این اختلاف سلیقه همیشه وجود داره.مهم منطقی نگاه کردن به قضایاست

 21. maryamss Says:

  @برابر: من نفهمیدم چرا شما مدیری و دائی رو با هیتلر مقایسه کردید.یعنی اینا اینقدر خونخوارن که باید کنار هم قرار بگیرن.من حرفم اینه:اگر کسی مسئولیتی داره و یک الگو برای یک جامعه به حساب میاد باید روی رفتار هاش کنترل بیشتری داشته باشه.اگر این طور نشد روش تصحیح رفتار اون فرد مسخره کردن ،تهمت زدن تحت فشار قرار دادن اون فرد نیست.چون این طوری به هیچ وجه رفتاراش درست نمیشه بلکه هم بد تر شه.اگر واقعن علی دائی باید تصحیح بشه باید از روش درستش نقد رو بهش وارد کرد.من مطمئنم جار و جنجال و خیت کردن و تهمت زدن به علی دائی به هیچ وجه روی رفتارش تاثیر نخواد داشت.

 22. مَتَتی Says:

  با این دیدگاه کاملاً موافقم


 23. سلام به همه
  فکر کنم دیر رسیدم البته طبق معمول در دراستای این پست حتما یه مطلب می نویسم!
  حساب رفتار بقیه با علی دایی مثل همون گربه هایی رو می مونه که دستشونبه گوش نمیرسه و می گن پیف پیف !
  شما فکر کنید که اگه قطبی قهرمان نمی شد همین طوری همه سنگش رو به سینه میزدن ؟
  اصولا در جامعه امروز ما اسطوره کشی شده یک رسم، علی دایی هر چی باشه کسیه که اعتبار داهر برای ایران و همین کافیه! همه این مشکلات بر می گرده به عقده های ما که نمی تونیم پیشرفت دوستان و اطرافیانمون رو ببینیم! علی دایی زحمت کشیده واقعا زحمت کشیده شاید این واژه زحمت برای خیلی ها معنی نداشته باشه ولی برای من و امثال من داره، باید ئرزشکار باشی و توی محیط های کثیف ورزشیی ایران قرار بگیری و بدونی که امثال علی دایی چی می کشن ! مارادونا با اینکه این همه گند بالا اورده هنوز هم برای مردم آرژانتین یه بت به حساب میاد ! فکر می کنید چرا ؟
  حالا این علی دایی ما نه تنها گند اخلاقی نزده بلکه واقعا یه الگوست برای همه ، درس ، ورزش ، تجارت و ….
  به قول دوستی توی ایران هر کسی رو که بخوان خراب کنن میارن توی دیدو از همه طرف خوردش می کنن و …
  رفتار علی دایی رو هم صد درثد تایید می کنم چون غیر این باشه باید دمش رو بذاره روی کولش و بره همون کاری که احتمالا قطبی انجام میده :!:
  پ.ن : می بینم که آبجی مریم هم یخ این وبلاگ رو کم کم داره میشکنه، از سرباز وطن چه خبر ؟ خوبه ؟

 24. سحر Says:

  خوبی مریمی؟ بی معرفت نیستما! سرم خیلی شلوغ شده! اوضاع احوال رو به راهه؟

 25. dariush Says:

  شما نبودی اون موقع که علی دایی برای رسیدن به رکوردهاش با وجودیکه توانایی نداشت تو تیم ملی بازی میکرد و همه رو حرص میداد؟

 26. کمال Says:

  ،کر کنم منم با فواد هم عقیده ام.ضمن اینکه به نظرم ما مردم دیجیتالی هستیم همه چیز رو صفر و یک می بینیم

 27. برابر Says:

  من درجه ي خونخواري اين چند نفر رو مقايسه نكردم، همونطور كه توو اون مقايسه كاملن مشهود هست، وجه غلط بودن اعمال و رفتارهاست كه مقايسه شده بر اساس فرمولي كه شما در مطلبتون ارائه كردين. من خيلي تعجب كردم كه متوجه اين موضوع نشديد و بحث خونخواري رو پيش كشيدين.

  بازم برگرديم سر دائي
  من نميدونم چرا شما وقتي يك طرف يك مسئله حرف زور هست و طرف ديگه مردم، به جاي اينكه زور رو نفي كنين، تازه رو دوش مردمي كه خيلي بي پنا ه تر و آسيب پذير ترن و دارن حداقل كاري كه ميتونن رو ميكنن و اون كار اعتراض هستش، ميخواين يك مسئوليت مضاعف هم براشون بسازين به عنوان درك زور و مدارا با حرف زور.
  دقت داشته باشين كه شما اگه يك پديده رو سعي ميكنيد به نوعي از ديدگاه جامعه شناختي بررسي كنيد، نميتونيد پديده هاي ديگه ي جاري در جامعه رو نديده بگيرين و در اين مورد خاص مثلن فكر كنيد فقط داريم از فوتبال حرف ميزنيم و به هيچ چيز ديگه ئي غير اون مربوط نيست.
  شما حرف از تصحيح ميزنين
  در حاليكه چيزي كه شما ميخواين تصحيح بشه، يك اشكال يا اشتباه نيست كه ما بخوايم اصلاحش كنيم.
  حرف زور و ظلمه كه شما از تصحيحش صحبت ميكنين
  چيزي كه برچيدني هست اما اصلاح شدني نيست
  و اگر هم شما به اون چيزي كه از تصحيح مد نظرتون هست برسين، در واقع چيزي رو تصحيح نكردين بلكه فقط نوعي ظلم رو احيا كردين.
  شما فقط ميتونين يه دائي موفق در تيم ملي بسازين، مثل زماني كه مثلا علي پروين در تيم ملي موفق بود، نه تيم ملي ئي كه سرمربي و بازيكناش كاملا بر اساس شايستگي انتخاب شدن.
  نميتونين تيم ملي بسازين كه به معني واقعي ملي باشه يعني مجموعه ي شايسته هاي ملت باشه.
  اون وقت ميخواين بشينين واسه همچين تيمي هورا بكشين كه مثلا فلان جام رو برديم… به نظر من چنين تيمي حتي ارزش اينو نداره كه من خودم رو باش سرگرم كنم.
  در ضمن اگه كسي براي شما يه ماشين بخره شما بش حق ميدين كه روزي سه وعده كتكتون بزنه يا ازتون بخواد كه هميشه از اون اجازه بگيرين؟
  اين رو بخاطر استناد شما به ورزشگاه اردبيل گفتم.
  دائي يكي از سمبل هاي ناشايسته سالاري و زورگوئي و بي ضابطه بودن يك سيستمه.
  مسائل اين چنيني براي مردم در واقع يه دريچه ي تنگيه براي اينكه صداشونو كه در جاهاي ديگه خفه شده بروز بدن…
  براي مردمي كه حاضرن اين تيم ببازه تا حداقل كمي دلشون خنك بشه، اونقدي كه براي شما پيروزي تيم ملي در هر شرايطي مهمه مهم نيست.
  اونها دارن با اين اعتراض ها نفس كشيدن هاشونو اعلام ميكنن.
  زنده بودنشونو اعلام ميكنن.
  اونها همه ي مشكلشون برد و باخت تيم ملي نيست، اون ها ارزش هائي مهمتر و حياتي تر از پيروزي تيم ملي دارن و به همين خاطره كه حاضر به باخت تيمي هستن كه خيلي هم دوسش دارن.

  اساسا بحث سر تاثير گذاشتن رو رفتار دائي نيست، اصلا به مردم چه ربطي داره اين كار؟ كجاي دنيا مردم براي مربي تيمشون معلم اخلاق (و فوتبال) شدن كه ما دوميش باشيم؟
  بايد اين مسئله هميشه ديده بشه كه يك مربي نالايق توسط فدراسيوني نالايق انتخاب شده كه زيرمجموعه ي سازمان هاي نالايق تريه كه همشون در خدمت يك سيستم نالايق هستن.
  من توو چنين شرايط نميدونم چي قرار تصحيح بشه؟

  من فكر ميكنم كساني كه توو اين شرايط متوجه وضعيت جامعه نيستن و مثلا بازم اولويت اولشون پيروزي تيم ملي هستش كاساني هستن كه مصداق اين بيت واقع گرايانه هستن؛

  خانه از پاي بست ويران است… خواجه در بند نقش ايوان است…..

 28. Farbod/فربد Says:

  خیلی باهات موافقم. اما نه 100 درصد!

 29. linuxrevo Says:

  بحث حمایت یک طرف بحث واقع بینی طرف دیگه. علی دایی با این سن و تجربه گزینه مناسبی برای تیم ملی نبود. بازیکن خیلی خوبی بوده اما در مربیگیری خیلی راه مونده که بره…

 30. dllmovie Says:

  چون کسی که از خارج میاد این نوع رفتار دسمال کشی و پارتی بازی رو ندیده و بلد هم نیست

  Direct Download Movies
  http://dllmovie.wordpress.com

 31. stratauren Says:

  جای بحث زیاده، کم پیش نمیاد که هر دو طرف دعوا در جایگاه درستی نباشن.

 32. مسعود قاسمی Says:

  سلام دوست عزيز
  “رايگانهاي اينترنت” با پيج رنك 5 و همچنين 2 وبلاگ ديگر من با پيج رنك 4 گزينه هاي مناسبي براي افزايش سريع رنك سايت يا وبلاگ شما و همچنين كمك در بهتر ايندكس شدن مطالب شما در موتورهاي جستجو خواهند كرد. براي كسب اطلاعات بيشتر لطفا اينجا را بخوانيد :

  http://mer30.wordpress.com/link-transmit

  موفق ياشيد.

 33. ناشناس Says:

  مايه تاسفه يك نفر مثل دائي در فوتبال و به وسيله فوتبال موفق شده در بازيهايي كه تعداد فراواني مثل او حضور داشته اند به ركوردهايي دست پيدا كنه اونقت ما مدعيان هواداري از اخلاق قطبي بي هيچ دليلي او را متهم مي كنيم كه الكي به شهرت رسيده الكي مربي شده الكي در فيفا او را قبول دارند اما قطبي را نه الكي در آلمان او را در تيم بايرن پذيرفته اند الكي ال شده الكي بل شده آن وقت دائم از اخلاق قطبي و متانت او عدم تندخويي او ديگر چيزها دم مي زنيم راستي قطبي استاد اخلاق اما سابقه مربيگري او غير از همين يك سال در پرسپوليس چي بوده كه مي خواستيم او را مربي تيم ملي كنيم آن هم سابقه اي كه هنوز تمام نشده بود و تيم را يك نفر ديگر براي او بسته بود و هم او بود كه اگر مي خواست تيم را از هم بپاشد مي پاشاند و اگر نمي خو است مي توانست. بي جهت نگوئيد مربي گري در تيم كره و آمريكا مربي بوده همه مي دانيم كه در آنجا او مربي نبوده و آناليزور بوده همانطور كه حضور يك بازيكن در زمين و تمرين و استفاده از محضر مربيان نامي نمي تواند مجوز سابقه مربي گري شود حضور يك نفر در كنار زمين بدون مسئوليت مربيگري مي تواند ضمانت مربي بودن وي شود در اين صورت مسئولين تداركات تيم ها هم مي توانند ادعاي مربيگري كنند كمي از اين غوغا و هياهوي ساخته شده از سوي رسانه ها براي قطبي فاصله بگيريم آن وقت او را با دايي يا هر كس ديگري مقايسه كنيم قطبي هر كه بود در اين ملك و كشور سختي نكشيده بودكما اينكه نخواست هم كه بكشد او هواي اين ملك را تنفس نكرده بود اينقدر هم از دور بودن خارجي ها از رذايل دم نزنيد بابا اين همه ظلم و ستمي كه در جهان داريم مي بينيم مايه اصليش از كجا برمي خيزد فكر نكنيم آنها كه در آمريكا زندگي مي كنند مجسمه هاي اخلاق و متانت و اصول هستند

 34. ayyoob110 Says:

  آره چه شور و حالی بود وقتی توی بایرن مونیخ بازی می کرد!

 35. نسیم Says:

  با سلام .
  سلام مریمی . جالب بود این پست دایی . راستی یه سری هم به ما بزن و محتاج لینک خواهرانت می مونم

  IT.Blogfa.com

 36. AmirH.Me Says:

  سلام
  می خواستم درخواست کنم نگاههی به وبلاگ من بندازید و در صورتی که صلاح دانستید و نوشته هام ارزش پیوند دادن را دارد لطف بفرمایید و پیوند را در وبلاگتون لحاظ کنید
  وب لاگ من شامل مطالبی در مورد آموزش زبان انگلیسی و آلمانی هست و همچنین اخبار و مطالب جالب به همراه نظریات شخصی خودم درباره هر خبر

  موفق باشید
  با تشکر

 37. سحر Says:

  سلام مریمی. خوبی؟ اول. جای آقای فتحی خالی نباشه! اوضاع خودت و خودشون خوبه؟ :) دوم. میرم فولاد گستر D: فعلا هم همش کارم همونایی هست که گفتم… سوم. خصوصی بهت میگم! (;

 38. نازنین Says:

  agha man aghab moondam! shabe shishe i chie ghaziash?

 39. amin Says:

  سلام
  وبلاگت خیلی خوبه
  با تبادل لینک موافقی؟
  اگه موافقی منو با این نام لینک کن:اس ام اس×جک×اهنگ×عکس و مطالب متنوع دیگر
  منم خبر کن تا لینکت کنم
  موفق باشی
  بای

 40. صبورا Says:

  سلام مریم خانومی
  خوبین شما؟
  راستشو بخوایین یه چند وقتی هست که تو وردپرس فارسی خونه اجاره کردم ولی روم نمیشد به کسی بگم اینم ادرسشه
  http://saboorajanam.wordpress.com/
  ممنونم از لطفتون
  میموچمتون


 41. مدیر محترم وبلاگ مریم-با سلام:

  از شما دعوت میکنم تا در روز 29 خرداد 1387 همزمان با رونمایی از سایت بی پروا.نت جهت بازدید از این سایت میهمان مجازی ما باشید و با حضور بی پروای خود من را مفتخر نمائید.همچنین خوشحال خواهم شد که در لینک دوستان شما باشم.پیشاپیش از حضور شما ممنونم
  با تشکر و احترام
  پیمان اکبری-www.biparva.net

 42. Mahdi Says:

  با سلام به همه دوستان به خصوص مدير محترم سايت

  سايت جالبي داريد ما که حداکثر استفاده را برديم
  با تشکر
  سايت ما در حال نبادل لينک با تمام سايت ها با پيج رنک
  3 . 4 . 5 مي باشد
  خوشحال ميشم با درخواست ما موافقت نماييد
  ممنون
  http://www.bikalak.com

 43. آشور Says:

  وقتی این بحث ها میشود بی اختیار به یاد زیدان میافتم فرانسه با قهرمانشان چطور رفتار میکند و ما چطور!
  زیدان که با یک حرکت زشت باعث باخت و حذف فرانسه شد
  ولی فرانسه بدل نگرفت و چقدر تازه او را دلداری دادند
  بعضی نظرات منفی در مورد دائی فقط از بی فرهنگی ناشی است.
  یک مسئله در مورد دائی اینکه گاهافکر میکنیم که یک فوتبالیست باید همزمان ادیب وسخنور وفیلسوف و.. هم باشد

 44. فرشید Says:

  شک ندارم اگه هر کسی جای علی دایی بود الان تو امریکا داشت عشق و حال می کرد با اون پیشنهادهایی که بهش می دادن مثل خداداد و خاکپور و… ولی دیدیم اومد ایران با تجارت و سوادش چندین برابر اون پوله بادآورده رو با تلاش در آورده(حلال) ولی هدف دایی عشق و حال زودگذر نیست اون می خواد بره تو تاریخ 7000 ساله ایران به عنوان شخاخص ترین ها که فکر کنم تا حالا تونسته ولی همچنان دست بردار نیست و می خواد بهتر از قبل باشه
  دايي الان همون خشایار هخامنشی هستش
  (فقط حیف که اسمش یه اسمه عربیه)

 45. reza Says:

  baba ali daee che khareye


 46. فوتبال رو تو ایران به گند کشیدند

 47. E.N.N. Says:

  بالاخره با كنار گذاشتن علي و قبل از آن رضازاده سناريو تكميل شد و حالا ميدون براي تهراني ها و غير آذري ها خالي شد.خوشحالم كه علي دائي هيچوقت زير پرچم كسي نرفت و تا لحظه آخر اردبيلي بودنشو ثابت كرد حالا ببينيم بقيه چه گلي ميخواهند سر فوتبال ما بزنند

 48. ا.پارسی Says:

  حیف علی دائی که خودشو فدای سیاست بازی کفاشیان وعلی آبادی کرد!!!؟ کاش به جای دائی این دوتا برکنار میشدن !!! یعنی میشه ؟

 49. شهزاد Says:

  متن بسیار جالبی بود . خوشحالیم هنوز افراد واقعگرایی هستن تو این مملکت .
  یکی از دوستان از ثروت رضازاده حرف زده بود خدمت این عزیز بگم گه آقای رضا زاده هنوز هم خونه نداره و کل پولش رو داده فقط یه زانتیا سوار میشه پس بیخودی مارک چاپلوسی به کسی نزنین .
  در مورد دایی ایشون از ابتدا از یه خانواده تحصیلکرده و اصیل بوده و دارای هوش واستعداد که اگه کسی نمیتونه ببینه مارک میچسبونه بهش .
  دایی ثروتش رو ب هوشش به دست آورده و جلوی هیچ کس و نا کسی هم سر خم نمیکنه مشکل ما اینجاست فکر میکنیم سران بالای مملکت دل ندارن و حق اینکه کسی رو دوست داشته باشن ندارن .اما عشق دایی فقط تو دل بچه ها نیست این بچه ها روزی بزرک میشن و روزی میشن یکی مثل نوه امام که عاشق دایی هست . حالا چون دایی رو دوست داره حتما روابط تجاری داره ؟ تو رو خدا واقع بین باشین .
  کدوم مرد ایرانی سراغ دارین تو شرایط دایی باشه اما باز دلش برای این ایران بتپه . کاش ما 10 تا مثل دایی ها داشتیم که کمی غیرت ملی داشتن .

 50. حمید Says:

  خیلی دلم برای دایی سوخت


 51. مطلب بسیار خوبی بود.ممنون


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: